Kočka domácí

vše o kočkách

Jména pro kočky

Napsal vorbova • Aug 24th, 2011 • Rubrika: Uncategorized
Pokud si chcete pořídit kočičku, čeká vás zařizování mnohých věcí kolem ní. Nejenže si kočku musíte vybrat, zařídit ji pelíšek a koupit další pomůcky pro ni, ale také musíte vymyslet, jak se bude jmenovat. Máte už nějaký nápad, nebo jste stále bezradní? Pomůžeme vám vybrat vhodné jméno.
Pořídili jsme si kočičku
A je to tady. Pořídili jste si kočku, nebo jste se teprve k tomuto kroku odhodlali a teď přemýšlíte jak ji pojmenovat? Kočičích jmen je hodně a určitě mnohé znáte, ale zdá se vám, že se žádné k vaší kočce nehodí? Jste bezradní a nevíte, jaké jméno vybrat? Je to jen na vás.
Můžete volit klasická kočičí jména, jakými jsou Mourek, Mikeš, Micinka, atd. Mnoho lidí volí i lidská jména či jméno podle nějaké její vlastnosti, např. Skvrnka, Vousek…
Nechte se inspirovat

Pokud stále nevíte, jak by se měla vaše kočka jmenovat, nechte se inspirovat kočičím kalendářem. Najdete ho na různých stránkách na internetu a prodává se také v obchodech. Z velkého množství kočičích jmen si jistě vyberete i vy jméno, které bude vaší kočce nejvíce slušet.
Budete se až divit, s jakými různými jmény koček se setkáme. Pojďme si vyjmenovat alespoň nějaké: Šašlik, Marx, York, Bouba, Mirabel, Oxana, Frigo, Howard, Niky, Kubík, Fous, Réta, Harry, Aneta, Dorotka Sulio, Ivánek, Leontýna, Sněhulka, Jimmy, Bessie, Elvis, Gráci, Denny, Merlin, Šimon, Honzík, Sisi, Bella, Iros, Paris, Cecilka, Chňapka, Ajax, Orion, Žako, Kulíšek, Ráchel, Dagomíra, Brian, Hanibal, Gaston, Gambík, Pinďa, Tony, Empire, Žaneta, Eman, Jeremiáš, Carlos, Nelly, Eliška, Rick, Aranka, Aster, Kris, Merry, Dorothea, Enya Akim, Princezna, Just, Baltazar, Yankee, Hamlet, Urika, Číča, Glady, Pamela, Daisy, Rajka, Karina, Diamond, Adonis, Nikita, Babeta, Elvíra, Lilith, Piccolo, Pikolína, Daián, Maxim, Forest, Leo, Wendy, Tornádo, Fiona, Neo, Rita, Lady, Vesna, Orfeus, Indí, Josephine, Pegas, Zapa, Romy, Harlekýn, Fanny, Amadeus, Amadeo, Messie, Lewis, Chiquita, Kristián, Luise, Pipi, Čert, Kity. a mnohé další.
Vybrali jste si? Některá jména jsou pro kočku velmi zvláštní. Málokdo si dokáže představit, že by na svou kočku volal třeba Jacqueline (mimochodem má svátek 23. října), ale jde o vaši kočičku a na rozdíl od dítěte vám nikdy v budoucnu nebude zazlívat, že jste jí vybrali jméno, které se jí nelíbí.
Kočce bude stačit, že se o ni budete dobře starat a budete ji mít rádi, takže se u vymýšlení jmen nemusíte bát popustit uzdu fantazie. I když na druhou stranu berte v potaz, že na svou kočku budete volat i před návštěvnou, sousedy atd.


Štítky: , , ,

vorbova je
Email na autora | Všechny články od vorbova

Komentáře k článku