Kočka domácí

vše o kočkách

Bouda pro kočku

Napsal vorbova • Aug 24th, 2011 • Rubrika: Uncategorized
Chystáte se přivést si domů kočičku? Ještě než tak učiníte, měli byste ji zakoupit několik pomůcek, bez kterých se neobejde. Nutné je především zařídit ji její útočiště. Nejlepší je pořídit kočce speciální boudu.
Bouda pro kočku
Boudy pro kočky si můžete pořídit různé. Nejdříve je třeba rozmyslet si, zda zvolíte přístřešek dovnitř či ven. Některý druhy koček nesnesou život venku, ale třeba kočka domácí je na to zvyklá.
Volíte-li boudu pro kočku na ven, můžete si vybrat, z jakého bude materiálu, jak bude vypadat atd. Boudu pro kočku můžete koupit už připravenou, nebo si ji můžete nechat vyrobit na zakázku. Boudy pro kočku mohou být také zateplené.
Ať už máte jakoukoliv kočku, měli byste ji zpřístupnit místo, kde se může schovat. Nechcete-li ji mít z nějakého důvodu v obytných prostorách, volte alespoň garáž, sklep, půdu atd. Zde jí připravte její boudu.
Nechce se vám boudu pro kočku kupovat? Nemusíte. Další možností je, že ji sami vyrobíte z kartonové krabice, nebo jste-li šikovnější, můžete ji vyřezat ze dřeva či z dalších materiálů.
V boudě by kočka měla mít podestýlku, která ji zahřeje. Podestýlka může být tvořená senem, ale i ručníky či staršími oděvy. Podestýlce kočce jednou za čas měňte.
Co byste ještě měli vědět o domečku a pelíšku
Na trhu je mnoho speciálních boudiček a pelíšků pro kočičky. Nejlepší je volit takové, které jsou víceúčelová. Znamená to, že nejsou jen na přespání kočky, ale takové, ve kterých si může hrát a zabavit se.
Ukazuje se, že kočky mají rádi především vyvýšené bydlení. Většina koček má totiž rádo houpání a skákání. Takto navržená odpočívadla pro kočku stojí většinou kolem dvou až tří tisíc korun.
Do kočičího domečku je nutné pořídit několik základních potřeb. Kromě pelíšku to je škrabadlo pro kočky, kterým si bude brousit drápky, misku na vodu i jídlo. Důležité je všechny pomůcky udržovat v čistotě. Můžete tak předejít mnoha kočičím nemocem.
Nezapomeňte na toaletu pro kočku
Máte-li domácí kočku, která netráví svůj čas jen venku, je samozřejmě důležité pořídit ještě kočičí toaletu. Je nutné, aby měla kočka zajištěný permanentní přístup k záchodku.
Seženete různé toalety pro kočku. Nechcete-li, aby moč doma zapáchala, volte toalety, které znemožňují kočkám vyhrabávat písek. Umisťujte záchodek pro kočky na jedno místo.


Štítky: , , ,

vorbova je
Email na autora | Všechny články od vorbova

Komentáře k článku